Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Дніпровська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 00432165) був реорганізований і увійшов до складу Петро-Михайлівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Дніпровка
Вільнянський район, Запорізька область

Історичні відомості сільської ради

Центр - село Дніпровка знаходиться  в балці Таволжанська на відстані 5 км від лівого берега річки Дніпро, за 2 км від села Чапаєвка та за 3 км від села Петро-Михайлівка.Село розташоване  за 35 км від районного центру м.Вільнянськ, за 35 км від обласного центру. Найближча залізнична станція - Вільнянськ – знаходиться за 35 км від села. Село утворилося в 1921 році, перша назва - Катеринівка. В 1932-1933 селяни пережили сталінський геноцид.  

22 вересня відзначається як День визволення села. В центрі села знаходиться браться могила радянських воїнів. Неподалік від Дніпровки, в районі Ясинувате, знаходиться дві ботанічніі пам»ятки природи державного значення – Балка «Бальчанська» та Балка «Россоховата». В селі працює Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка була заснована у 1986 році. Визначною подією в історії Дніпровської ЗОШ стало відкриття в 1996 році у приміщенні школи кімнати-музею республіканського значення геніального українського оперного співака Івана Сергійовича Паторжинського.

У музеї зібрано унікальні експонати, які розповідають про життя і творчість І.С. Паторжинського, який народився 03.03.1896 році в селі Петро-Свистунове. На території села  розташовані  та працюють установи та організації: фельдшерський пунк, підприємство ТОВ АФ «Жовтневий», в приміщенні будинку культури знаходиться сільська рада, пошта, сільська бібліотека та комунальне підприємство «Сількомунгосп Дніпровської сільської ради Вільнянського району Запорізької області», відкриті три торгівельні магазини. 

Село Ясинувате утворилося, як хутір у 1920-х роках. При будівництві Дніпрогесу була проведена археологічна експедиція, у ході якої було виявлено стоянку доби середнього палеоліту. Поблизу села знайдений могильник Маріупольського типу дніпро-донецької культури.

Село Перун утворилось наприкінці 1920-х років в зв»язку із будівництвом Дніпрогесу і переселенням мешканців із зони затоплення.назва села походить від острова Перун, на якому за повір»ям існувало капище слов»янського Бога Перуна-Громовника, біля якого русини справляли свята та обряди. Неподалік – пам'ятка природи місцевого значення «Балка Таволжанська». 

Село Орлівське  утворилось на межі у 1920-х роках. Назва походить через балку Орлів Байрак, у якій стояла хата запорожця Василя Орла.

Село Петро-Свистунове – одне з найстаріших поселень Вільнянського району де колись був зимівник запорожзьких козаків. В місцевих балках археологами були виявлені стоянки людей кам»яного та бронзового віків. Сучасне село утворилось 1779 року, як слобода на землях поміщика, курського губернатора Петра Свистунова.

При будівництві Дніпрогесу була проведена археологічна експедиція, у ході якої було виявлено стоянку доби палеоліту, поселення неолітичної дніпро-донецької культури. В селі народився  народний артист СРСР, оперний співак Паторжинський Іван Сергійович. В центрі села знаходиться  пам'ятний знак і братська могила  на честь полеглих воїнів при форсуванні р. Дніпра в районі с. Петро-Свистунове– с.Губенське  у вересні 1943 року військами 12 –ї армії. На території села працює продовольчий магазин.

На території ради розташовані сільськогосподарські  підприємства:

 • ТОВ АФ «Жовтневий»
 • СФГ Халепін К.В.
 • ФГ Лукашев В.М.
 • ФОП Доновська Л.С.
 • ФОП Халепін К.К.
 • ФОП Доновський В.А.
 • СФГ «Нєга»
 • СФГ «Лещенко В.М»
 • ПраТ «Петро-Михайлівське»
 • ПП АФ «Лан»
 • КП «Сількомунгосп Дніпровської сільської ради Вільнянського району Запорізької області»

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua